בלוג סקס היי בריטני

היתרונות הבריאותיים של אוננות

היתרונות הבריאותיים של אוננות

אוננות היא פעילות טבעית ובריאה הנושאת שפע של יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים פוטנציאליים. בעוד בפועל נחשב לעתים קרובות טאבו, מחקרים אחרונים הוכיחו כי זה יכול להיות מועיל עבור גברים ונשים כאחד, הן מבחינה פסיכולוגית והן פיזית. זה יכול אפילו להוסיף רמה חדשה של חיבור עבור זוגות ובני זוג הן מבחינה רגשית והן מבחינה מינית.

בהגדרתה הבסיסית ביותר, אוננות היא פעולה של גירוי איברי המין של האדם להנאה מינית. זה יכול להיעשות לבד או עם שותף כבר מתורגל מאז ימי קדם. בעבר היו מגוון מיתוסים על הפעילות שנראו כנושאים סטיגמה כללית – אך מחקרים לאורך השנים הוכיחו כי אוננות היא גם מהנה וגם בריאה.

יש שפע של יתרונות פיזיים הקשורים אוננות. לדוגמה, זה יכול לעזור להקל על כאב, להפחית מתח וחרדה, ולקדם שינה נינוחה. זה יכול גם לשפר את זרימת הדם, אצל גברים, יכול להפחית את שכיחות סרטן הערמונית. יתר על כן, זה יכול גם להפחית את רמות הקורטיזול, הורמון הקשור ללחץ, ולהגביר את רמות הדופמין שלך, כמו גם אוקסיטוצין, אשר קשור לאושר, אצל גברים ונשים כאחד.

אוננות יכולה גם לספק יתרונות לבריאות הנפש. לדוגמה, זה יכול להגביר את הביטחון וההערכה העצמית שלך. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Sexual Medicine הראה כי נשים שאוננו דיווחו על היותן חיוביות יותר לגבי המראה שלהן ובריאותן המינית מאשר אלו שלא. יתר על כן, אוננות יכולה להיות דרך לעזור להפיג מתח ולהרגיע את הגוף והנפש. על ידי סיוע בהשקטת מחשבות חרדתיות ועל ידי מתן מנוחה למוח שלך, זה יכול לעזור להפחית מתח וחרדה. בנוסף, זה יכול להיות צורה נהדרת של טיפול עצמי ודרך יעילה לקחת קצת זמן לעצמך ולצרכים שלך.
לחץ פה

יתר על כן, אוננות יכולה גם לספק יתרונות רגשיים הן ליחידים והן לזוגות השואפים לחיבור טוב יותר. לדוגמה, על ידי עיסוק באוננות יחד, בני זוג יכולים להתחבר למקום אחר מבחינה רגשית – אולי בדרכים שונות מיחסי מין מסורתיים. בנוסף, זה יכול לעזור לזוגות להבין טוב יותר ולחקור את האהבות והשנאות אחד של השני כשמדובר בהנאה פיזית. באמצעות התרגול שלה, אלה במערכות יחסים יכולים להכיר אחד את השני טוב יותר וללמוד מה מרגיש הכי טוב עבור השותף שלהם, עוזר להעמיק עוד יותר את מערכת היחסים שלהם.

לבסוף, אוננות יכולה להיות דרך מצוינת לחקור ולהבין את הגוף והמיניות שלך. באמצעותו תוכלו להרגיש יותר בנוח ולהכיר את המיניות שלכם, מה שמאפשר לכם לחקור את האהבות והשנאות שלכם בצורה בטוחה ומהנה. זה יכול לעזור לאנשים לבנות את הביטחון לחקור פנטזיות שונות, כמו גם לעזור לבנות מיומנויות תקשורת חזקות יותר עבור אלה במערכות יחסים.

לסיכום, אוננות היא התנהגות בריאה וטבעית שיכולה לספק יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים רבים. זה יכול לעזור להפחית מתח וכאב, לקדם שינה, לשפר את זרימת הדם ולהפחית את הסיכון לסרטן הערמונית. בנוסף, זה יכול לספק מגוון של יתרונות רגשיים לשותפים במערכות יחסים, כמו גם לעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח עם הגוף שלהם ואת המיניות. אמנם חשוב לזכור כי אוננות לעתים קרובות מדי יכול להיות השפעות שליליות, בסך הכל, היתרונות של פעילות זו לא צריך להתעלם.

חיפה: פנינה תרבותית של ישראל

בין הים התיכון הנוצץ לגבעות הירוקות של הר הכרמל שוכנת העיר הקסומה חיפה. לעתים קרובות מאפיל על ידי מקבילותיה הידועות יותר, תל אביב וירושלים, חיפה…

חיפה: פנינה תרבותית של ישראל

כוכבות פורנו: לחקור את עולם הבידור למבוגרים

פורנוגרפיה היא נושא שנוי במחלוקת שלעתים קרובות מעורר תגובות ודעות חזקות מאנשים. עם זאת, לא ניתן להכחיש כי תעשיית הבידור למבוגרים היא עסק של מיליארדי…

כוכבות פורנו: לחקור את עולם הבידור למבוגרים

המדריך האולטימטיבי לריפוי בעיות זיקפה: מה שאתה צריך לדעת

תפקוד לקוי של זיקפה, הידוע גם בשם אימפוטנציה, הוא בעיה נפוצה המשפיעה על גברים רבים בשלב כלשהו בחייהם. זה מוגדר כחוסר היכולת להשיג או לשמור…

המדריך האולטימטיבי לריפוי בעיות זיקפה: מה שאתה צריך לדעת