בלוג סקס היי בריטני

משממה מדברית לעיר ברמה עולמית: חושפים את המהפך של חולון, ישראל

משממה מדברית לעיר ברמה עולמית: חושפים את המהפך של חולון, ישראל

כשאנשים חושבים על ישראל, השמות שעולים בראש כוללים את ירושלים, תל אביב וחיפה. אבל עיר אחת נותרה בגדר התעלמות: חולון. חולון, הממוקמת על החוף מדרום לתל אביב בין נחל הירקון לנחל איילון, הפכה בעשורים האחרונים משממה מדברית צחיחה לעירייה ברמה עולמית.

חולון הוקמה בשנות העשרים של המאה העשרים כיישוב חקלאי ומגורים יהודי ליד העיר תל אביב. היא הוכרה רשמית כעיר בשנת 1935, אך אוכלוסייתה נותרה דלילה במשך רוב העשורים הבאים. אדמת חולון, באזור יהוד, הייתה יבשה וחולית מדי לשימוש חקלאי. רוב האוכלוסייה ששרדה התגוררה בבתי עץ קטנים ללא כל השירותים המודרניים שמהם נהנו ערים אחרות במדינה.

אולם חוסר הפיתוח של חולון לא נמשך לנצח. בתחילת שנות ה-90, כאשר תל אביב, העיר השלישית בגודלה בישראל, עמדה בפני אתגר של התפשטות עירונית, הסיטו ראשי הממשלה את הצמיחה מהעיר אל האזורים הסמוכים לה באזור, כולל חולון.
דירות דיסקרטיות בחולון

בתקופה זו החלה חולון לחוות טרנספורמציה משמעותית. התכנון לתוכנית התחדשות עירונית רחבת היקף החל, ועד מהרה החלו מתכנני הערים לתפור יחד עיר מודרנית אטרקטיבית, יעילה וצומחת, עם כלכלה הממוקדת בתעשייה, מסחר וחינוך.

ניתן לראות את השינוי שעברה חולון בשלל הפרויקטים, הבניינים והכיכרות החדשים שנבנו לאורך השנים. האזור המחודש התפאר ברובע עסקים מרכזי חדש, מרכז תרבות, מספר כיכרות חדשות ופארק אקולוגי בשטח של 500 דונם. בנוסף, הוקם במרכז העיר גורד שחקים בן 38 קומות, מגדל לב המפרץ. הוא נחשב לאחד הבניינים הגבוהים באזור הים התיכון ומשמש סמל לחדשנות וקדמה עבור חולון.

כיום, חולון היא העיר השנייה בגודלה במחוז תל אביב עם אוכלוסייה של 190,000 תושבים. העיר שוקקת מסחר והיא מובילה עולמית בטכנולוגיה ובייצור תעשייתי. קמפוס המכון הטכנולוגי חולון, מוסד אקדמי מוביל, מהווה את מוקד העיר. בעיר נמצא גם מוזיאון הילדים חולון, מוזיאון הילדים האינטראקטיבי הראשון בעולם.

השינויים שחלו בחולון לאורך השנים זכו להכרה בינלאומית. בשנת 1997 זכתה העיר בפרס מטעם האו"ם על פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. חולון הוכרזה אז כ"עיר לילדים" בשנת 2000 ובשנת 2008 זכתה בפרס הבינלאומי לערים בנות קיימא מטעם הארגון הבינלאומי לחינוך ילדים.

יתר על כן, חולון היא מקום מבוקש לאמנים ואירחה פסטיבלים ותערוכות שונות. הבולט ביניהם הוא שבוע העיצוב חולון, אירוע התרבות הגדול מסוגו בישראל. האירוע מדגיש את התרבות הייחודית של העיר ואת ההתמקדות שלה בעיצוב ויזמות.

בימים אלה נמצאת העיר בעיצומה של מהפכה חדשה עם תוכניות להשיק את רובע העסקים הבינלאומי חולון בשנת 2023. הקמת מרכז מקומי לחדשנות טכנולוגית, רובע העסקים הבינלאומי צפוי ליצור עד 6000 מקומות עבודה חדשים ולהצית גל של צמיחה חדשה ופעילות כלכלית.

מעטות הערים שרשמו צמיחה כה משמעותית וטרנספורמטיבית בפרק זמן כה קצר כמו חולון. הודות לממשלה החושבת קדימה של העבר והתוכניות השאפתניות לעתיד, העיר הפכה למרכז משגשג של חדשנות ופיתוח בר קיימא. מי שעדיין לא חווה את חולון צריך להוסיף אותה לרשימת הערים שלהם לחקור על האווירה הייחודית והדינמית שלה, התרבות התוססת והמסורות החזקות.

חיפה: פנינה תרבותית של ישראל

בין הים התיכון הנוצץ לגבעות הירוקות של הר הכרמל שוכנת העיר הקסומה חיפה. לעתים קרובות מאפיל על ידי מקבילותיה הידועות יותר, תל אביב וירושלים, חיפה…

חיפה: פנינה תרבותית של ישראל

כוכבות פורנו: לחקור את עולם הבידור למבוגרים

פורנוגרפיה היא נושא שנוי במחלוקת שלעתים קרובות מעורר תגובות ודעות חזקות מאנשים. עם זאת, לא ניתן להכחיש כי תעשיית הבידור למבוגרים היא עסק של מיליארדי…

כוכבות פורנו: לחקור את עולם הבידור למבוגרים

המדריך האולטימטיבי לריפוי בעיות זיקפה: מה שאתה צריך לדעת

תפקוד לקוי של זיקפה, הידוע גם בשם אימפוטנציה, הוא בעיה נפוצה המשפיעה על גברים רבים בשלב כלשהו בחייהם. זה מוגדר כחוסר היכולת להשיג או לשמור…

המדריך האולטימטיבי לריפוי בעיות זיקפה: מה שאתה צריך לדעת